Levnější plyn, elektřina a telefonování

23. ledna 2013 v 14:22 | dTest |  Poradenství
Fenoménem poslední doby jsou nezvané návštěvy prodejců, kteří se ohánějí velkými úsporami peněz, když změníte dodavatele elektřiny či plynu, popř. telefonního operátora. Pamatujte na to, že nemáte povinnost je vpouštět do svého bytu či domku a předkládat jim na jejich žádost "ke kontrole" vyúčtování služeb. Přestože často opravdu lze změnou dodavatele či operátora něco ušetřit, je velmi nepravděpodobné, že vás navštíví zrovna prodejce s nejvýhodnější nabídkou. Mnohdy to bude spíše prodejc nejdržejší či nejméně seriózní.
Podomní podejci jsou placeni podle počtu uzavřených smluv. Setkáváme se i s případy, kdy zejména žije-li senior v domě s dětmi či vnoučaty, které mají samostatnou domácnost, se jej prodejce snaží vmanévrovat do podpisu smluv "i za ně". Že je to v rozporu s právem mu vůbec nevadí.
Podomní prodejci mají velký dar řeči a přesvědčování. Pokud na vás nebudou zabírat, nevzdávají se a vytáhnou těžší kalibr: "Víte, jak máte chytrého starostu? Ten podepsal a radoval se, kolik ušetří. Váš soused odvedle si vzal kalkulačku a počítal a pak mi dal za pravdu a děkoval. A vy?" Řeknete si, že když podepsal starosta, který má pod čepicí, podepíšete taky.
Na pozoru se mějte i před osobami, které se vydávají za zástupce vašeho stávajícího dodavatele či operátora. Ten s vámi totiž zásadně komunikuje jinou formou než osobní návštěvou. Vždy trvejte na ověření totožnosti dané osoby, vhodné je se na jeho vztah ke společnosti dotázat i na informační telefonní lince pro zákazníky vašeho dodavatele či operátora.
Budete-li na vážkách, zda podepsat ič nikoliv, domluvte se s prodejcem, aby přišel za dva či tři dny, abyste si mohli v klidu přečíst návrh smlouvy a ověřit si jeho informace. Pokud vám odmítně smlouvu k prostudování předat, víte, na čem jste a důrazně ho odmítněte. Dobře si zapamatujte, že na první pohled výhodnější cena může být spojena např. s nevýhodnými smluvními podmínkami.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Karel | E-mail | Web | 31. srpna 2014 v 11:51 | Reagovat

Já mám aktuálně velmi levné jak volán, tak i internet. Kamarád mi doporučil společnost http://www.99maxprogres.cz/ a já jsem s nimi nadmíru spokojený, jak s cenami, tak s přístupem

2 Anika | 30. prosince 2016 v 9:45 | Reagovat

Ušetřete za energie s DokonalouFirmou:

http://www.svitimestejne.cz/o-nas/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama