Proč se vyhýbat předváděcím akcím a dealerům

23. ledna 2013 v 14:11 | dTest |  Poradenství
Vždy, když ve schránce najdete na první pohled lákavou pozvánku na zajímavý výlet spojenou s předváděním zboží či když u vašich dveří zazvoní dealer - podomní prodejce, nezapomeňte že:
  1. nabízené zboří je předražené a to i po započítání všech "slev a výher" i dárků zdarma. Jeho kvalita je na pováženou. V obchodech koupíte kvalitnější výrobky za příznivější ceny.
  2. mnozí prodejci se ničeho neštítí. Na začátku jsou to úsměvy, galantnost, krásné řeči a na konci agrese. Bez skrupulí zamknou dveře předváděcích místností, odeberou občanské průkazy, přikážou vypnout mobily, nedovolí odskočení na toaletu. Účastníci takových zájezdů hovoří o slovním a fyzickém napadání. Dokud prodejci nebudou mít dostatek podepsaných smluv, nepustí nikoho ze svých spárů.
  3. hrozí vážné riziko, že dodané zboží nebude mít slibované vlastnosti, často jen proto, že prodejci slibují zázraky jako vyléčení různých chorob či získání nesmrtelnosti.
  4. příjdete o peníze a často se na dlouhou dobu zadlužíte. Zájezd nebo zazvonění dealera u dveří vás připraví o úspory. Pokud podepíšete úvěrovou smlouvu, v konečném důsledku zaplatíte za zboží mnohonásobně více. Z čeho budete splácet splátky? Nebude-li platit, skončíte v rukách exekutora.
  5. zákon chrání, často jen na papíře. I když včas odstoupíte od smlouvy a prodejce je povinen vrátit peníze, vyhráno nemáte. Pokud se peněz nedočkáte a pokud je nechcete oželet, musíte se obrátit na soud.
  6. klam versus skutečnost. Pokud jste nestihli odstoupit od kupní smlouvy do 14 dní od podpisu a přesvědčili jste se o nesouladu mezi propagovanými a skutečnými vlastnostmi, máte ještě šanci od smlouvy odstoupit. Bude to ale krkolomná cesta bez záruky na úspěch. prodejce bude dělat mrtvého brouka a nejdete-li odvahu jít k soudu, dostanete se do důkazní nouze. Jak dokážete klam, když v návodu výrobku a ve smlouvě nic z toho, co prodejce říkal a čím vás přesvědčoval, není?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama