Březen 2013

Co učinit, abyste mohli začít řešit své dluhy

13. března 2013 v 11:46 | Anna Remešová |  Poradenství
1. V klidu, beze strachu z vyhrožování (i pokud k němu dochází) se obrátit na odborníky, kteří se dluhovým poradenstvím zabývají.
2. V žádném případě si nepůjčujte další peníze na to, abyste mohli zaplatit předešlé dluhy. Dostali byste se do dluhového kolotoče.
3. Musíte si sepsat na papír, komu dlužíte a kolik dlužíte.
4. Sepište si také svůj rodinný rozpočet, kde uvedete příjmy, náklady na bydlení a ostatní záležitosti.
5. Potom se obejnejte na konzultaci a pomoc u instituce, které se dluhovým poradenstvím zabývají.

Je velmi důležité, abyste si přiznali dluhy a problémy s tím spojené. Nestyďte se a neoddalujte řešení problému. Pokud nebudete reagovat na dopisy a budete dluhy ignorovat, bude celá vaše situace o to komplikovanější. Soudy mohou rozhodnout i bez vaší přítomnosti. Tím ztrácíte právo na to, abyste mohli v soudním řízení prokázat již uhrazené splátky z vaší strany, které věřitel u soudu nepřiznal, můžete žádat o snížení pokuty atd. Nikdo za vás tyto kroky neudělá. To musíte být vy!

Jděte do toho! Splacení dluhů může trvat hodně dlouhou dobu, ale jednou musí přijít konec a ten vás postaví opět do situace, kdy si budete moci rozhodovat o vašem finančním rozpočtu sami.
Dluhové poradenství ve Zlínském kraji poskytují tyto organizace:

a)Charita sv. Anežky Otrokovice, Samaritán, Tylova 725, Otrokovice
b) Charita Zlín, Burešov 4886, Zlín

Pokud si s problémem nevíte rady, obraťte se na naše terénní sociální pracovníky a my vám s tím rádi pomůžeme.

Projekt "Domovníci v lokalitách Zlínského kraje v roce 2013"

6. března 2013 v 16:44 | Anna Remešová
Zastupitelstvo Zlínského kraje schválilo dne 20. 2. 2013 našemu sdružení dotaci na projekt "Domovníci v lokalitách Zlínského kraje". Projekt byl podpořen částkou 400 tis. Kč. Domovníci začli působit od 1. března 2013 ve Zlíně v lokalitě Obeciny, v Uherském Brodě v lokalitě Větrná a Vazová, v Holešově v lokalitě Bořenovská a v Kroměříži v lokalitě Račín. Domovníci mají za úkol motivovat obyvatele lokalit k udržování pořádku v okolí bydliště, dohlížet na dodržování domovních řádů, přispívat k vzájemné komunikaci s obyvateli lokalit a blízkého okolí. Projektem rovněž zvyšujeme zaměstnanost u romské menšiny, jelikož všichni domovníci jsou Romové. Jejich činnost zahrnuje také drobné práce v domech, obývanými sociálně vyloučenými občany a jejich okolí. Projekt se osvědčil jak u obyvatel lokalit, tak i u představitelů již zmíněných měst. Domovníci budou pracovat 9 měsíců, jejich činnost bude končit 31. prosince 2013.